• შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე  ანაკლიაში ახალგაზრდულ ბანაკს ესტუმრა
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ალექსანდრე დარახველიძე ანაკლიაში ახალგაზრდულ ბანაკს ესტუმრა და ბანაკში მყოფ ახალგაზრდებთან ,,ემეგობრე პოლიციას” კამპანიის ფარგლებში, საინფორმაციო-შემეცნებითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაში მონაწილეობა ასევე მიიღეს შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელმა პირებმა.
სტუმრებმა 300-მდე ახალგაზრდას ინფორმაცია მიაწოდეს მართლწესრიგთან დაკავშირებით მათთვის საჭირო და აქტუალურ სხვადასხვა თემაზე, მათ შორის ბავშვთა უფლებების, ნაადრევი ქორწინების და მისი ზიანის, ძალადობის, ბულინგის, კიბერჰიგიენის, სამართალდამცავ უწყებასთან დროული თანამშრომლობის მნიშვნელობასა და დანაშაულის პრევენციის შესახებ.

• The Deputy Minister of Internal Affairs visited the youth camp in Anaklia
Deputy Minister of Internal Affairs Aleksandre Darakhvelidze visited the youth camp in Anaklia and held an informative and educational meeting with the juveniles in the camp within the frames of the "Befriend the Police" campaign.
Heads of various departments of the Ministry of Internal Affairs also attended the meeting.
The purpose of the meeting was to raise awareness among juveniles on public safety and rule of law and order.
The guests provided approximately 300 juveniles with information on various topics related to the rule of law and order, including children's rights, early marriage and its negative impact, violence, bullying, cyber hygiene, the importance of timely cooperation with law enforcement agencies, and crime prevention.